Foto: UM Rzeszów

Do tej pory zostało już wykonane podłoże oraz konstrukcja torów. Trwa układanie nawierzchni bitumicznej. Koszt inwestycji to 1,3 mln zł.

– To druga tego typu inwestycja w Rzeszowie. Pierwszy, mniejszy, oddaliśmy do użytku w ubiegłym roku. Powstał na osiedlu Baranówka. W tym roku gotowy będzie tor, który powstaje na Bulwarach, w sąsiedztwie stadionu miejskiego – mówi Konrad Fijołek, prezydent Rzeszowa.

Inwestycja zajmie powierzchnię ok. 2 tys. m kw. Składa się na nią kilka elementów. Pierwszy z nich to minipumptrack, czyli tor dedykowany najmłodszym i mniej doświadczonym miłośnikom jazdy na rowerze. Bardziej doświadczeni będą mogli korzystać z głównego toru. Łączna długość wszystkich odcinków torów wyniesie 375 m. W ramach tego zadania wykonana zostanie także kanalizacja deszczowa, zamontowane latarnie i stojaki na rowery a także elementy małej architektury – m.in. ławki i kosze na śmieci.

Wykonane zostało już podłoże oraz konstrukcja torów wraz z częściowym ułożeniem nawierzchni jezdnej, bitumicznej. Ponadto została już także wybudowana kanalizacja deszczowa wraz z przyłączem oraz instalacja elektryczna oświetlenia terenu. Pozostało do wykonania dokończenie warstwy bitumicznej oraz montaż opraw oświetleniowych. Pumptrack na Bulwarach będzie gotowy jesienią. Koszt tej inwestycji to ok. 1,3 mln zł.

Poprzedni artykułPościg za 15-letnim motorowerzystą. O jego losie zadecyduje sąd
Następny artykułApklan Resovia zremisowała na wyjeździe z Chrobrym Głogów [video]