Firma Lagardere Travel Retail podpisała umowę, w ramach której rozbuduje lotniskową strefę komercyjno-gastronomiczną w porcie lotniczym Rzeszów-Jasionka. W części ogólnodostępnej terminala pasażerskiego powstaną nowe sklepy oraz perfumeria.

Zgodnie z kontraktem prolongującym współpracę pomiędzy portem lotniczym a Lagardere, „1Minute” i „#VisitPodkarpackie” zostaną uruchomione do końca października br., zaś „Aelia Beauty” – do końca pierwszego kwartału 2023 r. Nowe przestrzenie komercyjne zwiększą komfort oczekiwania na odlot samolotu, przesiadkę lub przylot najbliższych.

– Chcemy być na wszystkich lotniskach w Polsce, a z naszego punktu widzenia podrzeszowskie lotnisko jako jedne z pierwszych już wróciło do normalności po pandemii – opowiada Andrzej Kacperski, prezes Lagardere Travel Retail Polska.

Dzięki bardzo dobrej współpracy z Lagardere, potentatem oferującym bardzo szeroką gamę produktów, powstaną przede wszystkim nowe punkty gastronomiczne oraz handlowe. Dla naszych pasażerów, których ostatnio coraz więcej pojawia się na lotnisku, będą to ciekawe, interesujące miejsca, które pozwolą w sposób komfortowy rozpocząć podróż. My zaś wzmacniamy przychody poza lotnicze naszego portu, na których też bardzo mocno nam zależy – mówi Adam Hamryszczak, prezes portu lotniczego Rzeszów-Jasionka.

Wspomnia też o rozbudowie parkingu koło lotniska, który w połowie przyszłego roku powiększy się o blisko 500 nowych miejsc. Mówi również o dynamicznym rozwoju usług VIP – od początku 2022 roku w Jasionce obsłużono już prawie 1500 podróżnych korzystających ze specjalnych udogodnień oferowanych przez port.

Lagardere to trzeci na świecie wydawca książek branżowych oraz światowy lider detalicznej obsługi podróżnych. Działa na 260 lotniskach na całym świecie.

źr. Port Lotniczy Jasionka