Pacjent w szpitalu, fot poglądowa

Lekarze z Klinicznego Szpitala Wojewódzkiego nr 2 w Rzeszowie podali, że stan postrzelonej 24-letniej kobiety poprawia się. Niebawem medycy przystąpią do próby wybudzenia ze śpiączki farmakologicznej kobiety.

Kobieta została w piątek postrzelona w mieszkaniu na ul. Siemiradzkiego. Kula przeszyła jej przedramię i brzuch, a następnie zatrzymała się w okolicach biodra.

Portal Nowiny24 podał, że poszkodowana przebywa wciąż na OIOM-ie. Przeszła dwie operacje, w tym reoperację jamy brzusznej.

Jej stan jest stabilny, za kilka dni lekarze będą próbowali ją wybudzić.

W Prokuraturze Rejonowej dla miasta Rzeszów nadzorowane jest śledztwo przeciwko 24-letniemu Mateuszowi M. mieszkańcowi Tarnobrzega i 24-letniemu Sebastianowi S., mieszkańcowi powiatu rzeszowskiego, którym prokurator przedstawił zarzut, iż działając wspólnie i w porozumieniu w zamiarze bezpośrednim pozbawienia życia usiłowali dokonać zabójstwa 23-letniej Zuzanny G., mieszkanki Rzeszowa, poprzez oddanie strzału z broni palnej – pistoletu samopowtarzalnego w kierunku pokrzywdzonej, powodując u niej obrażenia w postaci rany postrzałowej kończyny górnej prawej oraz rany postrzałowej brzucha doprowadzając w ten sposób do niewydolności krążeniowo-oddechowej, narażając tym samym pokrzywdzoną na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia, albo ciężkiego uszczerbku na zdrowiu oraz rozpylenia gazu pieprzowego wobec 73 letniego Juliana M., mieszkańca Rzeszowa, w celu zmuszenia go do zaniechania czynności w postaci otwierania drzwi do mieszkania, tj. o czyn z art. 13 § 1 kk w zw. z art. 148 § 1 k.k. w zw. z art. 156 § 1 pkt 2 k.k. w zb. z art. 191 § 1 k.k. w zw. z art. 217 § 1 k.k. w zw. z art. 11 § 2 k.k.

Poprzedni artykułZSKU Rzeszów otwiera klasę dla młodzieży z Ukrainy
Następny artykułW Rzeszowie budowany jest przejazd rowerowy na ul. Krzyżanowskiego