Foto: Policja

Policjanci ustalili i zatrzymali dwóch mieszkańców Rzeszowa, podejrzanych o kradzież rozbójniczą. Obaj zaczepili starszego mężczyznę, a jeden z nich wyciągnął mu z kieszeni koszuli 300 złotych. Gdy pokrzywdzony upomniał się o nie, przewrócili go i uderzyli w twarz. Prokurator przedstawił im zarzut kradzieży rozbójniczej.

Do zdarzenia doszło w czwartek, przed godziną 20, na jednym z rzeszowskich osiedli. Do 71-letniego mieszkańca Rzeszowa, siedzącego przed swoim garażem, podeszło dwóch młodych mężczyzn. Zaproponowali mu zakup radia, a kiedy 71-latek odmówił, odeszli. Po chwili obaj wrócili na miejsce i wtedy jeden z nich, wyjął mężczyźnie z kieszeni 300 złotych. Kiedy upomniał się o swoje pieniądze, drugi z nich popchnął pokrzywdzonego i wówczas ten upadł na ziemię. Następnie jeden z napastników uderzył go w twarz.

Na szczęście mężczyzna nie odniósł poważnych obrażeń. Sprawcy uciekli z miejsca, a 71-latek o całym zdarzeniu powiadomił policjantów. Funkcjonariusze upewnili się, że pokrzywdzonemu nic nie grozi i rozpoczęli poszukiwanie podejrzanych.

Na podstawie opisu sprawców i zebranych informacji, policjanci wytypowali podejrzewanych mężczyzn. To dwaj mieszkańcy Rzeszowa w wieku 27 i 28 lat. Chwile później zatrzymali 27-latka w jego mieszkaniu. Drugiego z mężczyzn zatrzymali u jego znajomych. Obaj trafili do policyjnego aresztu.

Dalej sprawą zajęli się funkcjonariusze z wydziału dochodzeniowo-śledczego. Zebrany w sprawie materiał dowodowy przekazali do Prokuratury Rejonowej dla miasta Rzeszów. W piątek zatrzymani zostali doprowadzeni do prokuratury. Prokurator przesłuchał ich i przedstawił im zarzut kradzieży rozbójniczej. Podejrzani przyznali się do winy i dobrowolnie poddanie się karze, którą wysokość prokurator określił na 1,5 roku bezwzględnego pozbawienia wolności.