Już po raz 12. w Rzeszowie odbył się Piknik Nauki i Techniki MOC Odkrywców. Atrakcjami wydarzenia były m. in. interaktywne eksperymenty, prezentacje, wystawy tematyczne i wykłady. 

Miasteczko Piknikowe zostało zlokalizowane wokół głównego budynku Politechniki Rzeszowskiej im. Ignacego Łukasiewicza, a wykłady i niektóre pokazy prezentowane będą w aulach i salach wykładowych. Zainteresowani mogli skorzystać z kilku stref tematycznych, obejrzeć interaktywne pokazy i warsztaty z fizyki, chemii, robotyki, awioniki, informatyki, inżynierii środowiska i biotechnologii. Nie zabrakło też wysokich napięć, pokazów transformatorów Tesli, widowiskowych pojedynków wojów, zbrojnych czasów krucjat i rycerstwa epoki Grunwaldu.

W pikniku wzięła udział wojewoda podkarpacki Ewa Leniart, która objęła imprezę patronatem honorowym.

– Spotykając wybitnych naukowców i fachowców w różnych dziedzinach, odkryjecie tu ścieżkę nauki, którą będziecie podążać – mówiła wojewoda.– powiedziała wojewoda, zwracając się do najmłodszych uczestników wydarzenia. 

Podczas Pikniku swój dorobek naukowy i popularnonaukowy zaprezentowały m. in. koła naukowe Politechniki Rzeszowskiej i Politechniki Warszawskiej, przedstawiciele Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu, Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie i Uniwersytetu Jagiellońskiego. Uczniowie ze szkół podstawowych, liceów i techników zademonstrowali natomiast eksperymenty z chemii i fizyki, a także projekty edukacyjne z robotyki.

Poprzedni artykułDni Sokołowa Małopolskiego 25 i 26 czerwca 2022 roku
Następny artykułTłumy osób na koncercie Roksany Węgiel w Boguchwale [foto]