fot. PUW pielgrzymka 2022

Ponad pół tysiąca wiernych z diecezji rzeszowskiej maszeruje w 45. Rzeszowskiej Pieszej Pielgrzymce na Jasną Górę. Uczestnicy tegorocznej edycji będą modlić się w intencji pokoju na świecie i zakończenia wojny na Ukrainie.

Pielgrzymkę uczestnicy rozpoczęli tradycyjnie od wspólnej mszy na Placu Farnym w Rzeszowie, której przewodniczył ks. bp Jan Wątroba – ordynariusz diecezji rzeszowskiej. Uczestnikom pielgrzymki błogosławieństwa udzielił także biskup Kazimierz Górny. W pożegnaniu pielgrzymów udział wzięli przedstawiciele lokalnych władz.

To pierwsza po ponad dwuletniej przerwie pielgrzymka o tradycyjnym charakterze powszechnej wędrówki. W czasie trwającej pandemii, w roku 2020 i 2021, wydarzenie miało ograniczony charakter.
Pątnicy przejdą ponad 300 km i po dziesięciu dniach dotrą do Sanktuarium Matki Boskiej Częstochowskiej na Jasnej Górze, gdzie wezmą udział w mszy dziękczynnej za szczęśliwe pielgrzymowanie na wałach jasnogórskiego klasztoru.

Tegoroczna pielgrzymka na Jasną Górę odbywa się pod hasłem: Posłani z Maryją. Wraz z pielgrzymką pieszą ruszyła pielgrzymka rowerowa, która po mszy na Placu Farnym, w eskorcie policji także ruszyła w trasę na Jasną Górę.

Poprzedni artykułSpacer po Rzeszowie z aplikacją Visit Rzeszów
Następny artykułRuszyła zbiórka na pomoc pogorzelcom z Tajęciny