Foto: UM Rzeszów

Od wtorku tj. od 21 czerwca 2022 roku, kierowcy znów będą mogli korzystać z ul. Grottgera. Przy ulicy wyznaczane będą miejsca postojowe kiss&ride.

W związku z budową Rzeszowskiego Centrum Komunikacyjnego ulica Grottgera, na odcinku od skrzyżowania z ul. Świętego Mikołaja do placu Kilińskiego, była nieczynna dla ruchu samochodowego przez kilka ostatnich tygodni. Miało to związek z przebudową instalacji biegnących pod ulicą a także z koniecznością przeprowadzenia badań archeologicznych. Te prace już się zakończyły. Od wtorku ulica Grottgera zostanie udostępniona kierowcom. Zostaną przy niej wyznaczone także miejsca postojowe kiss&ride, umożliwiające krótkotrwały postój.

RCK to jedna z największych inwestycji trwających obecnie w Rzeszowie. To zadanie składa się z trzech elementów. Pierwszy z nich to budowa parkingu podziemnego na placu przed głównym rzeszowskim dworcem kolejowym. Będzie w nim miejsce dla ponad 100 samochodów oraz miejsca postojowe także dla taksówek, rowerów. Drugi to przebudowa układu drogowego w rejonie dworca, która obejmie ul. Grottgera na odcinku od skrzyżowania z ul. Asnyka do ul. Bardowskiego. Na skrzyżowaniu Grottgera i Asnyka powstanie rondo. Trzeci element to przebudowa budynku dworca.

RCK ma być gotowe latem przyszłego roku.