zdjęcie przedstawiające ul. Wieniawskiego w Rzeszowie, fot. Adam Lampart, Urząd Miasta Rzeszowa

Nowa droga, która połączy al. Krzyżanowskiego z ul. Wieniawskiego będzie miała 1,4 km długości. Jest już zezwolenie na realizację tej inwestycji. Przetarg na wybór firmy, która drogę wybuduje, zostanie ogłoszony w lutym.

– To ważna inwestycja drogowa, dzięki której lepiej skomunikowane z centrum miasta będzie osiedle Słocina. Z tej drogi skorzystają także mieszkańcy Zalesia. To nowe połączenie odciąży z ruchu ul. Paderewskiego. Dopięliśmy już formalności, jest decyzja ZRID. Teraz już tylko pozostał wybór wykonawcy, który to zadanie zrealizuje – mówi Konrad Fijołek, prezydent Rzeszowa.

Nowa droga, która połączy al. Krzyżanowskiego z ul. Wieniawskiego będzie miała 1,4 km długości i szerokość 7 metrów. Po obydwu jej stronach powstaną chodniki o szerokości 2 metrów. Częścią tego przedsięwzięcia będzie także budowa ścieżek rowerowych, oświetlenia, zatok autobusowych, przebudowa i budowa kanalizacji deszczowej.

Ponadto w ramach inwestycji przebudowane zostanie skrzyżowanie nowej drogi z al. Armii Krajowej na długości ok. 300 m i al. prof. Adama Krzyżanowskiego na długości ok. 60 m. Powstaną dwa nowe skrzyżowania – u zbiegu nowego łącznika z ul. Wieniawskiego i z ul. Powstańców Listopadowych. Dodatkowo, ze względu na zmianę geometrii skrzyżowania, przebudowana zostanie istniejąca  sygnalizacja świetlna na skrzyżowaniu al. Armii Krajowej i al. Adama Krzyżanowskiego