Od początku czerwca policjanci otrzymywali zawiadamiania o powtarzających się kradzieżach paliwa. Nieznany sprawca poruszający się samochodem marki Hyundai Getz, na różnych stacjach w Rzeszowie i w Tyczynie tankował paliwo nie płacąc za nie. Mężczyzna kradł również płyn Ad Blue.

W poniedziałek, kryminalni zatrzymali podejrzewanego mężczyznę przed jego domem. Podczas przeszukania, znaleźli w jego samochodzie bańki z paliwem. Zebraniem materiału dowodowego zajęli się funkcjonariusze z komisariatu na Baranówce. Jak ustalili, mężczyzna tankował paliwo, za które nie płacił. Paliwo wlewał również do przenośnych baniek. Kradł też płyn Ad Blue. Jego łupem padło ponad 200 litrów płynu Ad Blue i niemal 500 litrów paliwa różnego rodzaju. Łączna wartości strat to ponad 5,5 tys. złotych.

W środę policjanci doprowadzili mężczyznę do Prokuratury Rejonowej dla miasta Rzeszów Dział ds. Wojskowych. Prokurator tego działu przesłuchał mężczyznę i zastosował wobec niego środki zapobiegawcze. Przedstawienie zarzutów nie kończy postępowania. Jak wynika z ustaleń śledczych, mężczyzna mógł dokonywać podobnych kradzieży na terenie innych miejscowości województw podkarpackiego, małopolskiego, świętokrzyskiego i mazowieckiego.

W sprawie trwają dalsze ustalenia. Policjanci pracują nad wszechstronnym wyjaśnieniem wszystkich okoliczności przestępczej działalności mężczyzny.

Za kradzieże grozi mu kara do 7,5 lat pozbawienia wolności.