Nawet do 5 lat pozbawienia wolności grozi nietrzeźwemu kierującemu, zatrzymanemu wczoraj w Tyczynie. 53-latka, kierującego oplem, ujęli świadkowie. Zabrali mu kluczyki i zawiadomili policjantów. Funkcjonariusze potwierdzili, że był pijany. Okazało się również, że ma dożywotni zakaz prowadzenia pojazdów i poszukiwany jest do odbycia kary.

Wczoraj po godz. 19, policjanci interweniowali w Tyczynie na ul. Mickiewicza, gdzie jak wynikało ze zgłoszenia, świadkowie ujęli nietrzeźwego kierującego. Na miejscu na policjantów oczekiwali zgłaszający, którzy ujęli kierowcę, zabrali mu kluczyki i uniemożliwili oddalenie się z miejsca.

Policjanci sprawdzili trzeźwość mężczyzny. Okazało się, że 53-letni kierowca opla był pijany. Badanie wykazało w jego organizmie ponad 2 promile. Po sprawdzeniu okazało się również, że mężczyzna objęty był dożywotnim zakazem prowadzenia pojazdów. Był również poszukiwany przez Sąd Rejonowy w Rzeszowie celem doprowadzenia do zakładu karnego do odbycia kary aresztu i kary pozbawienia wolności.

W związku z tym mężczyzna został zatrzymany w policyjnym areszcie, a okoliczności sprawy wyjaśnią policjanci z referatu ds. wykroczeń i przestępstw w ruchu drogowym rzeszowskiej komendy. Za kierowanie samochodem w okresie obowiązywania zakazu prowadzenia pojazdów mechanicznych grozi mu kara do 5 lat pozbawienia wolności.