Foto źr. UW Rzeszów

Budowa basenu przy ul. Matuszczaka jest już w zaawansowanej fazie. Hala basenowa ma już zadaszenie, gdzie trwają roboty wykończeniowe. Prowadzone są także zaawansowane prace przy instalacjach. Na ukończeniu są roboty związane z wykonaniem tynków i wylewek. Na czerwiec planowana jest dostawa i montaż elementów technologii basenowych, m.in. filtrów, systemu zraszania, pomp, dmuchaw a także instalacji fotowoltaicznej.

Na zewnątrz obiektu przy ul. Matuszczaka trwa m.in. układanie kostki na chodnikach oraz budowa 50 miejsc postojowych i ścieżki pieszo-rowerowej.

Basen przy ul. Matuszczaka będzie spełniał zasady FINA obowiązujące podczas zawodów w skokach do wody, co umożliwi treningi Kadry Narodowej w skokach indywidualnych i synchronicznych.

Na pływalni będą mogli także szkolić się najmłodsi zawodnicy. Będzie tam możliwa także nauka nurkowania, pływania synchronicznego oraz gra w piłkę wodną. Przy niecce będzie się znajdować profesjonalna sala gimnastyczna z siłownią do „suchych” treningów, wyposażona w suchy basen, komplet trampolin, batuty i system video-odtwarzania – wszystko zgodnie z wymaganiami FINA oraz siłownie do treningu kardio. Obiekt będzie posiadał profesjonalne zaplecze szatniowe, saunę, trybunę, strefę dla prasy z salą konferencyjną i pomieszczenia dla ratowników.

Basen, na którym będzie sześć torów pływackich, będzie także służył do rekreacji mieszkańcom Rzeszowa. Jedna z największych inwestycji zakończy się we wrześniu br. Jej koszt to blisko 26 mln zł.