W ostatnich dniach do pierwszoligowej Resovii Rzeszów dołączyli nowi zawodnicy. Trwa okres przygotowawczy, zespół biało-czerwonych z Wyspiańskiego wyjechał właśnie na obóz.

20-letni obrońca zasili szeregi Apklan Resovii Rzeszów. Do klubu z Rzeszowa trafił na zasadzie półrocznego wypożyczenia z rezerwy warszawskiej Legii.

Piłkarskie pierwsze kroki stawiał w Huraganie Wołomin, Akademii Legii oraz drużynie U19 stołecznego klubu. W sezonie 2020/21 bronił barw pierwszoligowego Chrobrego Głogów. Jest także byłym reprezentantem kadry narodowej U14, U15, U16, U17 i U19.

Kolejnym nowym zawodnikiem został Łukasz Seweryn.

Dwudziestoletni obrońca jesienią występował w zespole ŁKS Łagów.

W przeszłości występował w kadrze narodowej U16 oraz otrzymał powołanie do drużyny U17

Uczniowie Szkoły Mistrzostwa Sportowego „RESOVIA” w Rzeszowie, pomocnik Jakub Maćkowiak i napastnik Dawid Pieniążek podpisali profesjonalne kontrakty z Resovią i tym samym dołączyli do kadry pierwszej drużyny.

Podpisane kontrakty to kolejny dowód na ciągłość założeń, filozofii i zarazem wizji Spółki, której jak wielokrotnie podkreślano istotnym elementem, jest współpraca z SMS Resovia Rzeszów. To także wyraźny sygnał dla pozostałych adeptów piłki nożnej uczących się w SMS lub planujących w przyszłości podjąć tam naukę wskazujący na niezwykle korzystny grunt do rozwoju. Pasja, ale także wytężona praca zaowocować może występami na zapleczu Ekstraklasy – skomentował Dariusz Jęczkowski dyrektor sportowy ds. młodzieżowych

Poprzedni artykułPodano objazdy na czas zamknięcia DK9 w Rudnej Małej
Następny artykułTrzy mieszkanki Rzeszowa padły ofiarą oszustów