Foto źr. UM Rzeszów

Jednostki Ochotniczej Straży Pożarnej z osiedli Zalesie i Przybyszówka będą miały nowe samochody ratowniczo – gaśnicze.

Przetarg na auto dla OSP Zalesie jest już ogłoszony. W uzgodnieniu z jednostką miasto zaplanowało zakup lekkiego pojazdu wyposażonego w sprzęt gaśniczy i ratunkowy. Poza wężami i drabinami będą to także m.in. kamera termowizyjna, zestaw elektronarzędzi oraz ubiory ochronne, aparaty ochrony dróg oddechowych i hełmy bojowe wyposażone w latarki.

Na zakup auta dla OSP Przybyszówka pieniądze podczas ostatniej sesji zarezerwowała Rada Miasta Rzeszowa. Na podstawie uchwały miasto dołoży brakująca kwotę do 110 tys. zł, które strażacy otrzymali od sponsorów.

– Dysponujemy dwoma pojazdami. Średni został już wymieniony, natomiast lekki, którego używamy ma już 32 lata. To na miejsce tego drugiego zostanie kupiony nowy – mówi Arkadiusz Bartosik z OSP Przybyszówka.

– Służba strażaków ochotników jest dla miasta bardzo ważna. Tam, gdzie działają ich jednostki, mieszkańcy czują się jeszcze bezpieczniej. OSP wspomaga nas w rozmaitych sytuacjach kryzysowych, nie tylko gasząc pożary, czy walcząc ze skutkami powodzi. Chociażby ostatnio strażacy z naszych jednostek brali aktywny udział w akcji pomocy uchodźcom z Ukrainy. Jestem im za to bardzo wdzięczny – mówi Konrad Fijołek, prezydent Rzeszowa.

Przetarg na samochód dla strażaków z osiedla Przybyszówka zostanie ogłoszony lada dzień. Oba pojazdy mają być dostarczone jednostką najpóźniej jesienią.