Na osiedlu im. Franciszka Kotuli w Rzeszowie rozpoczęła się budowa nowej drogi | fot. Grzegorz Bukała, Urząd Miasta Rzeszowa

W przyszłym roku gotowa będzie nowa jezdnia, która połączy ulicę błogosławionej Karoliny z blokami w rejonie ulic Dynowskiej i Czudeckiej. Dzięki niej poprawi się dojazd do nowych budynków, a także SP 18 i planowanych w tym rejonie obiektów usługowych.

Osiedle im. Franciszka Kotuli jest jedną z najszybciej rozwijających się części Rzeszowa. Aktualnie mieszka tu już około 10 tysięcy osób. Nowe budynki mieszkalne powstają obecnie głównie na południe od strony ul. bł. Karoliny. I właśnie w tym kierunku poprowadzi nowa jezdnia, która połączy tę ulicę z rejonem ulic Dynowskiej i Czudeckiej.

– Pierwotnie wycenialiśmy koszt tej inwestycji o połowę taniej, ale chociaż oferta od wykonawcy jest wyższa, zdecydowaliśmy się ją przyjąć. Ten rejon Rzeszowa bardzo szybko się rozrasta, a my chcemy otworzyć te tereny na dalszy rozwój. To w tym rejonie mają powstać niebawem nowe mieszkania, także w ramach Społecznej Inicjatywy Mieszkaniowej. Wykonawcą drogi będzie sprawdzona forma, dlatego o jakość i terminowość zleconych robót jestem spokojny – mówi Konrad Fijołek, prezydent Rzeszowa.

– Wykonując to połączenie zapewnimy wygodny dojazd do kolejnych nowych mieszkań, które budują się w tym rejonie. Mieszkańcy będą mogli dojechać do swoich bloków zarówno przez ulicę Wołyńską, która została wybudowana wcześniej, jak i tym nowym połączeniem, od strony parkingu przy Szkole Podstawowej nr 18. Przy okazji poprawi się także dojazd do szkoły – dodaje Jolanta Kaźmierczak, wiceprezydent Rzeszowa.

Ulica powstanie według projektu, który na własny koszt wykonał deweloper budujący obok swoje bloki. Przekazał on miastu także część gruntu potrzebnego do budowy. Dzisiaj na placu budowy wbito symbolicznie pierwszą łopatę. Zgodnie z umową, firma Strabag musi zakończyć inwestycję najpóźniej do 18 listopada przyszłego roku.

Na połączenie złoży się dwa odcinki o łącznej długości prawie 400 metrów. Jezdnia będzie miała dwa pasy ruchu o łącznej szerokości 6 metrów, chodnik, ścieżkę rowerową i oświetlenie. Koszt inwestycji to nieco ponad 6 mln zł.

Poprzedni artykułW gminie Świlcza powstanie Obszar Inwestycyjny
Następny artykułResovia zremisowała z Podbeskidziem Bielsko-Biała