fot. UM Rzeszów

23 urządzenia do zabawy znajdzie się na integracyjnym placu zabaw na Lisiej Górze, które powstanie już niebawem. Inwestycja kosztować będzie prawie pół miliona zł.

Nowy rzeszowski integracyjny plac zabaw powstanie na Lisiej Górze i zajmie teren sąsiadujący z istniejącym już od kilku lat bardzo popularnym placem zabaw dla dzieci. – Przetarg na wybór wykonawcy tego zadania został właśnie rozstrzygnięty. Wykonawcą będzie firma z Jasienicy Rosielnej. Koszt to blisko pół miliona zł. Integracyjny plac zabaw będzie gotowy w ciągu trzech najbliższych miesięcy – poinformował Artur Gernand z Kancelarii Prezydenta Miasta Rzeszowa.

Nowy plac zabaw zostanie wyposażony w 23 urządzenia. Wśród nich będą m.in. huśtawki, trampolina dla dzieci z ograniczeniami ruchowymi, karuzela integracyjna, tablice aktywności, labirynt. Będą także żagle chroniące od słońca oraz elementy malej architektury – m.in. ławki.

To już kolejne miejsce w Rzeszowie dostosowane do potrzeb osób niepełnosprawnych. Pierwszy taki plac zabaw dostosowany do potrzeb osób niepełnosprawnych powstał przy ul. Wyspiańskiego w ubiegłym roku.

Źródło: UM Rzeszów

Poprzedni artykułTragedia w Dąbrowie. Śmiertelne potrącenie 64-letniego pieszego
Następny artykułPijany wyszedł z baru i chciał odjechać samochodem. Ujęli go SOK-iści