Dzisiaj odbyła się konferencja prasowa Komitetu Wyborczego Marcina Warchoła, która dotyczyła planu stworzenia w Zamku Lubomirskich centrum kulturalnego Rzeszowa.

Przed rozpoczęciem konferencji prasowej Marcin Warchoł zwrócił się do dziennikarzy mówiąc „Takiej konferencji jeszcze państwo nie widzieli„. Była to zapowiedź oprawy, w postaci ekranów, na których wyświetlana była wizualizacja przyszłego centrum, oraz oprawa muzyczna wykonana na żywo a skrzypcach.

Według planu Sąd Okręgowy przeniósłby się do nowego budynku, który powstałby za około 2 lata. W przerobionej wersji Zamku Lubomirskich znalazłyby się m.in.: opera, w miejscu gdzie obecnie znajduje się sala balowa, restauracja, sale konferencyjne, obiekty muzealne. Kandydat zaznaczył iż uniwersalność obiektu, pozawalałby za szerokie jego wykorzystanie co z kolei przynosiłoby dochody dla miasta.

Jak podkreślał kandydat, przedsięwzięcie to jest możliwe, a pieniądze na ten cel się znajdą.

– Niektórzy kandydaci myślą, że nie da się tego zrobić. Trzeba szanowni Państwo przełamywać schematy, bariery, nie można wierzyć opowieściom ludzi, którzy nie chcą nic robić, którzy nie słyną z pracowitości – powiedział Marcin Warchoł.

Na konferencji obecny był również Tadeusz Ferenc, oraz Andrzej Szypuła, wybitny dyrygent, kompozytor i Prezes Rzeszowskiego Towarzystwa Muzycznego. Obydwaj całkowicie wsparli projekt.