9 kwietnia w Pubie Spółdzielczym przy ulicy Fredry 4 odbędzie się koncert zespołów metalowych: Malchusa z Podkarpacia oraz Memento Mori z Małopolski i Śląska.

Malchus to Podkarpacki zespół metalowy działający nieprzerwanie od 18 lat na polskiej scenie muzycznej. W swoim dorobku posiada 7 wydawnictw. Muzyka wykonywana przez grupę określana jest jako progresywny metal, który ciężko zaszufladkować do konkretnego podgatunku mocnego grania. Dzięki współpracy z wydawcami z Polski, Wielkiej Brytanii, Australii czy USA grupa miała możliwość wystąpić na prestiżowych festiwalach: Slot Art Festival w Lubiążu, Elements of Rock w Szwajcarii, Break Your Neck, Rock for Eternity w Holandii, Fryyfest w Czechach i wielu innych. Po dwóch latach pandemicznej rzeczywistości i przerwie koncertowej, w 2022 roku Malchus powraca z nowym repertuarem. Na zbliżających się występach zaprezentuje premierowo utwory z dwóch ostatnich wydawnictw „Dziedzictwo” (2019 r.) oraz „Apokalipsa” (2021 r.).

Memento Mori to czadowe krakowsko-śląskie trio grające od 2019 roku i wykonujące muzykę z pogranicza punk/rock/metal. Energetyczne autorskie kompozycje wraz z niebanalnymi tekstami w języku ojczystym tworzą jedyną w swoim rodzaju mieszankę, którą koniecznie trzeba sprawdzić na żywo!
Pierwsze opublikowane wydawnictwo zespołu to Demo 2019. Obecnie grupa przygotowuje kolejne nagrania oraz prezentuje pełnowymiarowy materiał na koncertach. W sierpniu 2021 zespół miał przyjemność supportować legendarny Proletaryat w kultowej chorzowskiej „Leśniczówce”.
Bartosz „Siekiera” Wojtaś – gitara, głos
Tomasz „Fugazi” Posiewała – bas
Marcin Szczęsny – bębny

Wstęp: 20 zł
Wejście: 19:00
Start koncertów: 20:00