Resovia szykuje głośny transfer. Jak poinformował redaktor Tomasz Włodarczyk do klubu z Rzeszowa może trafić napastnik Łukasz Gikiewicz.

Tomasz Włodarczyk z portalu meczyki.pl w programie „Okno transferowe” poinformował o możliwym transferze Łukasza Gikiewicza do Apklan Resovii. 35-latek jest wychowankiem Warmii Olsztyn. W Ekstraklasie zadebiutował w Polonii Bytom. Rozpoznawalność zyskał grą w Śląsku Wrocław. W polskiej Ekstraklasie rozegrał łącznie 61 spotkań i zdobył dziesięć bramek. 1 lipca 2013 roku opuścił Polskę i związał się z Omonią Nikozja. Następnie grał w Tobył Kostanaj, AEL Limassol, Levski Sofia. Później były jeszcze bardziej egzotyczne kierunki. Występował w Arabii Saudyjskiej, Jordanii, a ostatnio w indyjskim Chennaiyin FC. Mierzący 188 cm zawodnik od czerwca pozostaje bez klubu.

Podczas Mundialu w Katarze był ekspertem Telewizji Polskiej.

Z Resovią może się pożegnać pomocnik Bartosz Kwiecień, który w rundzie jesiennej rozegrał 16 spotkań (14 w lidze i 2 w Pucharze Polski) i zdobył 3 bramki.

28-letni Bartosz Kwiecień to wychowanek Juventy Starachowice. Na szerszą skalę dał się poznać występując w Koronie Kielce. Później reprezentował barwy Górnika Łęczna, Chrobrego Głogów, ponownie Korony, Jagiellonii Białystok, Arki Gdynia, a od początku tego roku jest zawodnikiem Resovii. Na koncie ma 96 spotkań w ekstraklasie, w których zdobył 5 bramek.

Jak informuje portal Transfermarkt umowę z Resovią ma ważną do 31 grudnia tego roku.