Dziś obchodzimy Narodowy Dzień Pamięci Ofiar Ludobójstwa na Wołyniu. W rocznicę makabrycznych mordów na naszych rodakach, działacze Ruchu Narodowego upamiętnili pomordowanych oraz zorganizowali akcję „Kwiaty Wołynia”.

Przed południem narodowcy pojawili się przy kościele pw. Świętego Krzyża, na murach którego znajduje się tablica oddająca hołd ofiarom rzezi wołyńskiej. Lider Ruchu Narodowego na Podkarpaciu Tomasz Buczek podczas konferencji prasowej wyraził nadzieję, że strona ukraińska stanie w prawdzie i w obliczu wojny będzie budować swoją państwowość na bohaterach wojny z Rosją, a nie na katach Polaków.

Prezes Młodzieży Wszechpolskiej Marcin Kowalski podsumował wczorajszy marsz Pamięci Ofiar Rzezi Wołyńskiej. Dziękując za obecność przypomniał, że wydźwiękiem wczorajszego wydarzenia jest pamięć o pomordowanych, a także żądanie ekshumacji i godnego pochówku dla zgładzonych z rąk OUN-UPA.

Po konferencji w ramach akcji Kwiaty Wołynia w centrum Rzeszowa działacze Ruchu Narodowego rozdawali papierowe kwiaty lnu, jako symbol pamięci o tragicznych wydarzeniach z lipca 1943 roku.

Poprzedni artykułW Rzeszowie trwa finansowy szczyt Unii Metropolii Polskich
Następny artykułAutosan i Solaris dostarczy 14 ekologicznych autobusów dla Rzeszowa