źródło: sztab KW Marcina Warchoła

„To wybór między Rzeszowem pracowitym, a leniwym. To jest wybór między kontynuacją, a eksperymentami, nie pozwólmy, żeby miasto wpadło w ręce dyletantów” – mówił na konwencji wyborczej Marcin Warchoł

W sobotę na Bulwarach w Rzeszowie odbyła się Konwencja Wyborcza Marcina Warchoła. Część programową poprzedził występ zespołu BOYS. Kandydat przedstawił swój program dla Rzeszowa, który zamierza zrealizować po wygranych wyborach (pierwsza tura wyborów już za tydzień 13 czerwca).

Służba zdrowia

Według planu Marcin Warchoł chce dofinansowywać służbę zdrowia, a w ciągu dwóch lat, budżet ten przekroczyłby 10 mln zł. Opiekę zdrowotną mieszkańców Rzeszowa zapewniałyby Centrum Zdrowia Dziecka oraz Szpital Uniwersytecki.

Ścieżki rowerowe i plaże miejskie

Podwoję liczbę ścieżek rowerowych– mówił Marcin Warchoł.

Temat budowy ścieżek rowerowych pojawił się również podczas zapowiedzi stworzenia plaż miejskich na Żwirowni. Trasy rowerowe pozwalałby dojechać z każdego miejsca w Rzeszowie właśnie na Żwirownię.

Centrum Kulturalne

Centrum Kulturalne powstać miałoby na Zamku Lubomirskich, gdzie obecnie mieści się Sąd Okręgowy. Obiekt ten służyć miałby rozwojowi artystów, również tych przyszłych, umożliwiania podziwiania sztuki przez mieszkańców miasta. W przerobiony Zamku również znalazłoby się miejsce na operę.

Rozrywka

Oprócz wymienionych wcześniej plaż miejskich, Marcin Warchoł chce zbudować stok narciarski, na osiedlu Matysówka, aquaprk, Podkarpackie Centrum Lekkoatletyki. Decyzja o wybraniu miejsca dwóch ostatnich obiektów, zapadłaby dopiero po konsultacjach z mieszkańcami.

Odkorkować Rzeszów

Pomysłem na odkorkowanie miasta, według Marcina Warchoła jest budowa obwodnicy południowej oraz stworzenie ringu, łącząc drogi nr 97 z 94 oraz ul. Sikorskiego. Dodatkowo kandydat chce zachęcić mieszkańców do przesiadania się do komunikacji miejskiej. Propozycją ma być jeden darmowy dzień w tygodniu w komunikacji miejskiej, przy ukazaniu praw jazdy.