We wtorek w Rzeszowie na Rynku odbyła się konwencja wyborcza kandydata na urząd prezydenta miasta, Grzegorza Brauna. W wiecu wyborczym udział wzięli liderzy partii Konfederacja, w tym obecni posłowie.

Konwencja rozpoczęła się o godz. 18:30 na płycie rzeszowskiego rynku. Wśród przemawiających, prócz kandydata, pojawili się posłowie z ugrupowania Brauna. Głos zabrali: Krzysztof Bosak, Robert Winnicki, Janusz Korwin-Mikke, Jakub Kulesza, Konrad Berkowicz, Michał Urbaniak, Witold Tumanowicz i Krzysztof Tuduj. Wśród gości pojawili się także: Mirosław Piotrowski, który udzielił wsparcia kandydatowi na prezydenta Rzeszowa. Zaproszeni goście podkreślali przede wszystkim niezależność posła Brauna od lokalnych układów, oraz jego wkład w „powrót do normalności” Rzeszowian po pandemii. Według prelegentów Grzegorz Braun jest gwarancją odejścia od chaotycznej polityki urbanistycznej i zrównoważonego rozwoju miasta. Chwalono również pomysł stworzenia Piątej Karpackiej Dywizji Wojska Polskiego, jako szansę na jeszcze szybszy rozwój naszego regionu.

Nie zabrakło również nawiązań do polityki ogólnopolskiej, podkreślano „sondażową” wartość wyborów w Rzeszowie, oraz zainteresowanie mediów ogólnopolskich ze względu na batalię pomiędzy Zjednoczoną Prawicą, opozycją i alternatywą dla wcześniej wspomnianych opcji politycznych w postaci Konfederacji.

W konwencji uczestniczyła spora liczba mieszkańców Rzeszowa, dużym powodzeniem cieszyli się liderzy partii, do zdjęć z którymi utworzyła się długa kolejka. Mieszkańcy wielokrotnie skandowali głośno nazwisko kandydata i żywiołowo reagowali na wypowiedzi zarówno Grzegorza Brauna jak i pozostałych posłów Konfederacji.

Całe wydarzenie odbyło się bez incydentów, po spotkaniu mieszkańcy długo dyskutowali z działaczami Konfederacji.