Dzisiejsza konferencja prasowa Konrada Fijołka była podziękowaniem za udział w wyborach samorządowych. Prezydent elekt podkreślał, że chce być prezydentem wszystkich rzeszowian. 

Blisko 80 tys. osób uczestniczyło w wyborach prezydenckich w Rzeszowie. Ponad 45 tysięcy wyborów głosowało na Konrada Fijołka. 

To wyzwanie i wielka odpowiedzialność  – powiedział Prezydent elekt. 

Bardzo wszystkim rzeszowianom dziękuję za uczestniczenie w tych wyborach. To pokazuje jak Rzeszów jest przywiązany do idei demokracji. Dzięki tak licznemu uczestniczeniu w tych wyborach i dzięki tym wynikom, fantastyczni rzeszowianie wysłali niesamowicie pozytywny sygnał do całej Polski, jak powinno wyglądać święto demokracji, jak powinniśmy dyskutować o swoich lokalnych sprawach, jak wreszcie zabierać się za ich rozwiązanie. Ten sygnał, że tu zwyciężyła jedność, że może być porozumienie, ten przykład poszedł w całą Polskę. 

Drodzy Rzeszowianie, zrobiliście najlepszą promocję naszego miasta chyba w jego historii. To fantastyczny moment. Nisko, nisko się Państwu za to kłaniam i dziękuję– dodał Konrad Fijołek. 

Zaznaczył że jednym z pierwszych działań w zakończonej właśnie kampanii było powołanie Obywatelskiego Sztabu Wyborczego. Tym sztabem byli wszyscy mieszkańcy Rzeszowa, którzy podczas licznych spotkań na ulicach, osiedlach, pod sklepami, zgłaszali sprawy do naprawienia i problemy. – Pamiętajmy, że początek tej kampanii był bardzo trudny, była wiosna, zimna wiosna, była pandemia, nie można było się spotykać, a jednak chcieliście wychodzić na ulice, chcieliście, marznąć, chcieliście moknąć w deszczu, żeby o Rzeszowie rozmawiać. I to właśnie Wy stanowiliście ten Obywatelski Sztab Wyborczy- powiedział Konrad Fijołek.

Prezydent elekt podziękował także za wszystkie wyrazy sympatii i wsparcia, które otrzymywał przez cały czas kampanii. Zaprosił do współpracy wszystkich mieszkańców Rzeszowa bez względu na poglądy i bez względu na kogo głosowali. 

Pokazaliście, że tego dzisiaj oczekują obywatele od władzy, na każdym szczeblu. Tego żeby przestać dzielić, różnicować a zacząć rozmawiać o problemach. Nawet się różnić, ale różnić się pięknie. Różnić się w sposób elegancki i kulturalny, po to abyśmy mogli wspólnie razem, po tym, kiedy kurz wyborczy opadnie, zabrać się do pracy. Chcę być prezydentem wszystkich rzeszowian – dodał Konrad Fijołek. 

Przypomniał o podstawowych zasadach, jakie wprowadzi:

-łączenie wszystkich możliwych środowisk

-włączenie do procesu decyzyjnego w mieście, tych wszystkich którzy tego chcą,

-wszelkie ważne decyzje będą konsultowane społecznie, 

-powstanie platformy Decyduj Rzeszów, 

-powstanie aplikacji do bezpośredniego kontaktu z mieszkańcami.  

Prezydent elekt zaprosił wszystkich rzeszowian na swoje zaprzysiężenie na urząd Prezydenta Miasta Rzeszowa, na najbliższy poniedziałek, na godzinę 14. Ze względu na ograniczoną liczbę mieszkańców, jaka zmieści się do ratusza, obiecał spotkanie na rzeszowskim Rynku. 

Tuż po zaprzysiężeniu, ale przed objęciem gabinetu, chciałbym spotkać się z Państwem, z rzeszowianami, tutaj na rzeszowskim Rynku. Serdecznie wszystkich Was Rzeszowianie zapraszam– powiedział Konrad Fijołek, Prezydent elekt Rzeszowa.    

Poprzedni artykułAutomatyka zarobki – ile zarabia mechanik automatyki przemysłowej?
Następny artykułBiblioteka Wojewódzka przywraca czytelnikom wolny dostęp do zbiorów