Foto źr. Policja

Policjanci z wydziału ruchu drogowego rzeszowskiej komendy prowadzili w czwartek działania „Trzeźwy poranek”. Kontrole drogowe, których celem było sprawdzenie stanu trzeźwości kierujących pojazdami, odbywały się na terenie całego powiatu rzeszowskiego. 5 z kontrolowanych kierowców zdecydowało się prowadzić pojazd, mimo że wcześniej pili alkohol.

Podczas działań policjanci skontrolowali trzeźwość 1074 kierowców. 5 spośród kontrolowanych usiadło za kierownicą po alkoholu. 4 kierowców popełniło wykroczenie tzn., że badanie wykazało u nich poniżej 0,5 promila. Funkcjonariusze zatrzymali im prawa jazdy i skierują wnioski o ukaranie do sądu

Jeden kierowca był pijany. To 53-letni mieszkaniec powiatu rzeszowskiego został zatrzymany do kontroli drogowej, około godz. 6.45 w Zgłobniu. Badanie wykazało u niego ponad 1,2 promila. Mężczyzna nie posiadał również uprawnień do kierowania. 53-latek odpowie za przestępstwo prowadzenia samochodu w stanie nietrzeźwości, za co grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności.

Poprzedni artykułOd 29 kwietnia zostanie zamknięty plac przed dworcem PKP w Rzeszowie
Następny artykułDobra wiadomość z Genewy. Udała się operacja Kajtka

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Zatwierdź komentarz
Wpisz swoje imię tutaj