Jak zorganizować czas dla dzieci podczas uroczystości rodzinnych

Uroczystości rodzinne to czas, który chcemy spędzić z naszymi bliskimi, ale często zapominamy o tym, że dla dzieci te wydarzenia mogą być bardzo męczące i nudne. Właśnie dlatego, jako rodzice, powinniśmy zatroszczyć się o to, aby najmłodszym uczestnikom wydarzenia zapewnić odpowiednie rozrywki i zajęcia, które umilą im czas i pozwolą na cieszenie się wspólnymi chwilami. Jak właściwie zorganizować im ten czas? Jak się za to zabrać i o czym pamiętać? O tym w niniejszym artykule.

Urodziny, jubileusz, chrzciny, komunia, wesele i inne uroczyste wydarzenia, w których udział biorą całe rodziny. Miło jest świętować w gronie najbliższych, natomiast organizacja przyjęć i uroczystości rodzinnych nie należy do najłatwiejszych, bowiem organizator musi zadbać o wiele kwestii, by przybyli goście byli zadowoleni i długo wspominali ten czas.

Dzieci podczas uroczystości rodzinnych – jak właściwie zagospodarować im czas?

Każdy rodzic z pewnością jest w stanie wyobrazić sobie charakterystyczne „nudzi mi się”, czy też „kiedy idziemy do domu?”, w sytuacji, gdy na jakimś przyjęciu lub uroczystości rodzinnej kilkulatek nie za bardzo wie, co ma ze sobą zrobić, gdyż nie przewidziano dla niego żadnych zajęć i atrakcji. Wówczas zaczynają się wygłupy lub histerie przy stole, co nie jest sytuacją komfortową zarówno dla rodziców, jak i organizatorów czy pozostałych gości.

By uroczystość można było zaliczyć do udanych, po stronie organizatora leży zapewnienie dzieciom odpowiednich atrakcji i materiałów do zabawy. Dobrze, jeśli prócz pomysłów i narzędzi, znajdzie się osoba, która zapewni im opiekę i zadba o bezpieczeństwo. Oczywiście może to być sam organizator lub któraś osoba z rodziny, natomiast należy wówczas mieć świadomość, że osoba taka nie skorzysta z możliwości przewidzianych dla osób dorosłych. Ponadto osoba taka zwykle nie posiada ani fachowych umiejętności i wiedzy, ani odpowiednich narzędzi, przez co zabawa nie zawsze będzie podobać się dzieciom, nie mówiąc już o kwestiach bezpieczeństwa i wzięciu odpowiedzialności za dzieci.

Animator dla dzieci – doskonały wybór na każdą okazję

Czy istnieje więc jakaś inna możliwość? Oczywiście! Najlepiej, jeśli wynajmiemy animatora zabaw dla dzieci. Dzięki temu zyskujemy osobę, która zajmie się wszystkimi dziećmi, przygotowując dla nich ciekawy program, dostosowany zarówno do ich wieku, jak i umiejętności czy nawet zainteresowań. Rodzice będą mieli świadomość, że ich dzieci są pod dobrą opieką, bowiem animator to osoba, która posiada wiedzę i doświadczenie w tego typu zajęciach z dziećmi, jak również przestrzega wszelkich zasad bezpieczeństwa i wie, w jaki sposób postępować z dziećmi, by całość przebiegała maksymalnie spokojnie.

„Animator dla dzieci to osoba, która przygotuje wszystko od podstaw, uwzględniając nasze prośby, potrzeby i możliwości. Niezależnie od tego, czy będzie to chrzest, komunia, wesele, czy jeszcze inna uroczystość, animator zabaw z pewnością rozkręci imprezę wśród najmłodszych uczestników wydarzenia, skupiając ich wokół siebie i pozwalając rodzicom na swobodne korzystanie z dobrodziejstw uroczystości”. Mówi nam pani Kamila Opala z BogoParty

Animator zabaw na uroczystości rodzinnej – zalety takiego rozwiązania

Skorzystanie z usługi animatora zabaw dla dzieci podczas organizowanych uroczystości rodzinnych niesie ze sobą wiele zalet. Oto najważniejsze z nich:

  • zapewnienie najlepszej rozrywki dla dzieci – animator zapewni ciekawe i angażujące zabawy dla dzieci, dzięki czemu będą one zadowolone i nie będą uprzykrzać się rodzicom w trakcie trwania uroczystości;
  • zwiększenie atrakcyjności uroczystości – zatrudnienie animatora zabaw może sprawić, że uroczystość będzie bardziej atrakcyjna. Jeśli w trakcie zapraszania gości poinformujemy, że podczas uroczystości obecny będzie animator, który odpowiednio zajmie się dziećmi, wówczas możemy liczyć na większą frekwencję gości, 
  • profesjonalna obsługa – animator zabaw to osoba posiadająca doświadczenie i umiejętności w prowadzeniu zabaw dla dzieci, co pozwoli na profesjonalną obsługę uroczystości, bez niepotrzebnych komplikacji;
  • mniej obowiązków po stronie organizatora – korzystając z usług animatora, organizator zdejmuje z siebie obowiązek przygotowania różnego rodzaju zabawy i atrakcji dla najmłodszych gości, dzięki czemu może zająć się kwestiami nieco bardziej istotnymi i wymagającymi większego zaangażowania.

Jak wybrać najlepszego animatora dla dzieci na imprezę rodzinną?

Powodzenie całego przedsięwzięcia w dużej mierze zależy od wyboru odpowiedniego animatora dla dzieci. Jak jednak wybrać tą jedną osobę spośród tak wielu ofert? Na co szczególnie zwrócić uwagę? Przede wszystkim na atrakcyjność proponowanego programu – powinien zawierać on elementy, które z pewnością zadziwią i zainteresują najmłodszych. Klauna lub bajkową postać dziecko już pewnie widziało, natomiast własnoręczne wykonanie łapacza snu, biżuterii czy doniczki na kwiaty będzie czymś, co sprawi, że dzieci chętnie zaangażują się we wspólną zabawę.

Istotne są także kwestie bezpieczeństwa dzieci – by animator zajął się dziećmi, organizując im czas w sposób bezpieczny i zgodny z zasadami higieny, a także zadbał o wszelkie potrzebne narzędzia i materiały tak, byśmy nie musieli martwić się o żadne dodatkowe przygotowania.

Biorąc powyższe pod uwagę, warto skorzystać z usług Kamili, założycielki Boho Party, zajmującej się planowaniem oraz aranżacją przyjęć prywatnych, stawiającą na tworzenie bezpiecznej strefy do zabawy i prowadzenie interesujących, kreatywnych zajęć, dla których realizacja zlecenia jest nie tylko pracą, ale przede wszystkim pasją, bowiem kocha dzieci i wspólne z nimi prace oraz zabawy.  

Animator dla dzieci na zabawach rodzinnych to nie tylko osoba, która bawi dzieci, ale również tworzy wyjątkową atmosferę. Zapewnia dzieciom niezapomniane chwile spędzone w trakcie zabawy, a rodzicom spokój i czas w towarzystwie bliskich. Animator dla dzieci to osoba niezastąpiona na uroczystościach rodzinnych, która wprowadza pozytywną energię i przywołuje uśmiech na twarzach, zarówno dzieci, jak i dorosłych.

Poprzedni artykułZmiany w biletach- zamiast 40-minutowego, godzinny
Następny artykułJak zoptymalizować procesy logistyczne w firmie?