ile kosztuje remont łazienki

Łazienka to jedno z obowiązkowych i najważniejszych pomieszczeń w każdym domu czy mieszkaniu. To także miejsce, które ze względu na częstą eksploatację oraz wpływ niekorzystnych czynników takich jak woda, wilgoć, brud, po pewnym czasie od jej powstania wymaga remontu. Jeśli chciałbyś przeprowadzić go u siebie, to z pewnością jednym z najważniejszych pytań będzie to dotyczące przybliżonego kosztu remontu łazienki, by móc właściwie rozplanować swój budżet- łazienka jest bowiem pomieszczeniem tak potrzebnym, że prace remontowe powinny odbyć się w niej szybko i sprawnie. Z jakimi kosztami remontu łazienki trzeba się więc liczyć w 2021 roku? Nieco przybliżymy ten temat.

Oczywiście nie jest możliwe określenie szczegółowej kalkulacji, która będzie odnosić się do każdego remontu, bowiem istnieje wiele zmiennych, dzięki którym ostateczna kwota może mniej lub bardziej się od siebie różnić. W niniejszym artykule przyjmiemy więc średnie ceny poszczególnej armatury łazienkowej w oparciu o ceny dostępne w naszym sklepie oraz średni koszt pozostałych, niezbędnych elementów wyposażenia. Jeśli natomiast chodzi o koszt robocizny, szacuje się, iż jest on zbliżony do sumy poszczególnych kosztów osprzętu, więc bez względu na to, czy prace będziemy wykonywać sami, czy też remont zlecimy firmie, łatwo będzie oszacować koszt pracy.

Koszt remontu łazienki- co brać pod uwagę?

Zaznaczyliśmy już na wstępie, że kosztorys łazienki będzie zależny od wielu czynników. Spośród nich z pewnością wymienić należy powierzchnię łazienki- im większy metraż, tym koszt także będzie rósł. Drugim czynnikiem jest zakres planowanych prac, być może bowiem zamierzamy wymienić jedynie armaturę, bez konieczności skuwania płytek i przerabiania instalacji. Jednak często planując remont, zwłaszcza gdy łazienka ma już dobrych parę lat, głębsze prace są nieuniknione, bo na przykład dawniej stosowano WC w formie wolnostojącej, natomiast obecnym standardem jest WC na stelażu w zabudowie. Niezwykle istotne są także ceny materiałów- każdy produkt możemy kupić w różnorakich cenach i wariantach, oferowanych przez wiele marek, natomiast powinniśmy pamiętać o tym, że w przypadku armatury łazienkowej warto postawić na wysoką jakość, dlatego cena nie powinna być najważniejszym, a już na pewno nie jedynym kryterium wyboru. Nie bez znaczenia jest także nasza lokalizacja. Z największymi kosztami, zwłaszcza w przypadku robocizny, trzeba się liczyć w dużych miastach oraz województwie małopolskim i mazowieckim.

ile kosztuje remont łazienki
Wszystko co potrzebne do Twojej łazienki znajdziesz na https://eralazienki.pl/

Koszt remontu łazienki w 2021 roku- ceny materiałów

Rozpocznijmy od kosztu armatury łazienkowej. Jeśli zamierzasz wymienić wszystkie jej elementy, to z pewnością będziesz potrzebować takich produktów jak:

  • wanna- Wanna Wolnostojąca Besco VERA 170×75 Cm Biała 3 385,00 zł;
  • brodzik prysznicowy- Deante Cubic Brodzik Prostokątny 80×120 Cm573,00 zł;
  • kabina prysznicowa- Kabina Radaway Essenza Pro Black KDJ 80x120x200 Lewa Przejrzysta3 123,00 zł;
  • bateria umywalkowa- Bateria Umywalkowa Stojąca Niska Besco DECCO II Chrom470,00 zł;
  • bateria natryskowa- Bateria Prysznicowa Ścienna KOHLMAN Excelent QW120H749,00 zł;
  • bateria wannowa- Bateria Wannowa Natynkowa KOHLMAN Dexame QW110D643,00 zł;
  • umywalka- Deante Miran Umywalka Stawiana Na Blacie614,00 zł;
  • stelaż podtynkowy- Deante Stelaż Podtynkowy Do Miski WC573,00 zł;
  • misa WC- Miska WC Wisząca Ceramiczna Massi LOCA MINI RIMLESS 36,5×49 Cm 733,00 zł;
  • grzejnik łazienkowy- Grzejnik Łazienkowy Gallant 100×50 Stal Polerowana SUNERZHA – 1 483,52 zł.

Jest to najpotrzebniejsze wyposażenie łazienkowe, którego szacunkowy łączny koszt wynosi 12 346,52 zł. Do tego potrzebne są także meble łazienkowe- zakładając, iż będzie do szafka pod umywalkę oraz jedna witryna wolnostojąca, można przyjąć, iż będą kosztować około 2 000,00 zł. Ponadto potrzebujemy z pewnością oświetlenia, lustra oraz drobnych akcesoriów łazienkowych, takich jak mydelniczki, szczotka do WC, wieszak na papier, wieszak na ręczniki i inne, których całkowity koszt oszacujmy na 3 000,00 zł. Chcąc wymienić płytki w swojej łazienki, za nowe należy zapłacić średnio 65,00 zł za m2.

Do tego wszystkiego należy doliczyć koszt robocizny, który jak już wcześniej wspomnieliśmy, będzie zbliżony do sumy wydanej na armaturę i materiały. Oczywiście im więcej jesteśmy w stanie zrobić sami, tym lepiej dla nas, bowiem dzięki temu, że sami zdemontujemy zużyte sprzęty bądź skujemy płytki, możemy sporo zaoszczędzić.

Dzięki takiej szacunkowej kalkulacji możemy zobaczyć, ile może kosztować remont łazienki w 2021 roku. Natomiast zawsze musimy brać pod uwagę zmienne czynniki, wymienione na wstępie artykułu, gdyż to przede wszystkim one będą miały pływ na rzeczywiście poniesione koszty odnowy łazienki w naszym domu.

Poprzedni artykułKonrad Fijołek, wziął udział w miodobraniu z miejskiej pasieki
Następny artykułNie będzie odkomarzania Rzeszowa. Fijołek stawia na jerzyki