Foto: Patriotyczne Podkarpacie

Konferencja prasowa odbyła się w poniedziałek 20 czerwca 2022 roku na rzeszowskim rynku. Uczestniczyli w niej Grzegorz Braun, Janusz Korwin-Mikke, Ryszard Skotniczy, Andrzej Ślęzak oraz działacze Konfederacji. Jej głównym tematem był Krajowy Plan Odbudowy, w kontekście problemów lokalny regionalnych.

Przedstawiciele Konfederacji stanowczo sprzeciwiają się upaństwawiania samorządów.

– My konfederacja jesteśmy stanowczymi przeciwnikami upaństwowienia samorządów, ten właśnie trend jest realizowany. Władza centralna odbiera samorządom ich swobodę działania odbierając pieniądze, które później ogłasza, że zwróci, powetuje, ale te pieniądze, które wracają są już znaczone , władza centralna pokazuje palcem co ma być zrobione. My upominamy się o to żeby samorządów nie ubezwłasnowolniać i upominamy się o to by nie abdykować suwerenności państwa, władzy państwowej na rzecz instancji zagranicznych, na rzecz Brukseli – mówił na rzeszowskim Rynku Grzegorz Braun.

Pan Fijołek jest godnym kontynuatorem tych kadencji poprzednika, w których konstytuował się Rzeszów jako republika deweloperów, a nie obywateli- mówił Grzegorz Braun.

Poseł Konfederacji poruszył również burzliwe tematy związane z Nowym studium zagospodarowania przestrzennego Rzeszowa.

Z kolei poseł Janusz Korwin-Mikke odniósł się do tematu nieprawidłowego przepływu pieniędzy pomiędzy instytucjami publicznymi.

– Pieniądze muszą iść nie z góry do dołu, ale z dołu do góry. Podatki z gminy powinny trafiać do powiatu, z powiatu do województwa. Tylko na rzeczy niezbędne, jak np. wojsko czy pensja prezydenta, pieniądze powinny iść do władzy centralnej (…) Bo w tym przypadku mamy do czynienia z przekupstwem – mówił Korwin-Mikke.

Zapraszamy do odsłuchania konferencji.

Poprzedni artykułPowstanie nowy Komisariat Policji w Rzeszowie
Następny artykułMarcel Kotwica zostaje w Stali Rzeszów

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Zatwierdź komentarz
Wpisz swoje imię tutaj