Uroczystości związane z pogrzebem zmarłego Prezydenta Rzeszowa Tadeusza Ferenca rozpoczną się o godz. 13, mszą świętą w rzeszowskiej Katedrze. Dla osób chcących wziąć udział w obchodach przygotowane zostaną parkingi na tyłach katedry. Dojazd do nich możliwy będzie od ulic Łukasiewicza i Tulipanowej.

Uroczystości związane z pogrzebem zmarłego Prezydenta Rzeszowa Tadeusza Ferenca rozpoczną się o godz. 13, mszą świętą w rzeszowskiej Katedrze. Dla osób chcących wziąć udział w pogrzebie, przygotowane zostaną parkingi na tyłach katedry. Dojazd do nich będzie możliwy od ulic Łukasiewicza i Tulipanowej.

Po zakończeniu mszy, kondukt żałobny przejedzie na Cmentarz Komunalny Rzeszów Pobitno. Przejazd przewidziano ul. Sikorskiego, Armii Krajowej, Lwowską i ul. Cienistą. Oprócz samochodów oficjalnych gości, dla osób żegnających Prezydenta miasto przygotowało 15 autokarów, które przejadą w kondukcie żałobnym. Ulice, którymi będzie przemieszczał się kondukt, nie będą zamykane, jednak na czas przejazdu policjanci będą wstrzymywać ruch z ulic poprzecznych.

Od godz.13, zablokowany zostanie wjazd na ulicę Cienistą, natomiast możliwy będzie wyjazd tą ulicą, w kierunku ulicy Lwowskiej.

Podczas uroczystości mogą wystąpić czasowe utrudnienia w ruchu. Policjanci apelują o stosowanie się do poleceń funkcjonariuszy oraz służb porządkowych oraz o ograniczenie parkowania w rejonie cmentarza, w sposób utrudniający przejazd.