Foto źr. Policja

Trasa biegu wytyczona została ulicami miasta. Niektóre z nich częściowo lub całkowicie zostaną wyłączone z ruchu. Policja apeluje do kierujących o zachowanie szczególnej ostrożności.

Półmaraton rzeszowski rozpocznie się w niedzielę o godz. 9.30. Start do biegu usytuowany został na rzeszowskim Rynku. Dalej trasa będzie przebiegać: ul. T. Kościuszki, Placem Farnym, ul. Sokoła, ul. Jana III Sobieskiego, ul. Grunwaldzką, ul. Cieplińskiego, ul. Zygmuntowską, ul. Jagiellońską, ul. 3-go Maja, Al. Lubomirskich, ul. F. Szopena, ul. Hetmańską, ul. Wincentego Pola do Bulwarów nad Wisłokiem. Bulwarami zawodnicy pobiegną do Lisiej Góry, gdzie zawrócą i pobiegną przez Olszynki do ul. F Szopena, a następnie ul. Słowackiego do Rynku, gdzie będzie meta biegu. Wyznaczoną trasę zawodnicy przebiegną dwukrotnie.

Ulice zaznaczone pogrubioną czcionką będą całkowicie wyłączone z ruchu. Pozostałymi ulicami ruch będzie odbywał się wyznaczonymi pasami, oddzielonymi barierkami i taśmami zabezpieczającymi. Na ul. Piłsudskiego i Cieplińskiego zawodnicy pobiegną lewym pasem przeciwnie do kierunku jazdy. Częściowo zamknięty będzie również Plac Śreniawitów. Ruch na placu będzie odbywał się tylko od ulicy Lisa Kuli do ul. Dąbrowskiego i w przeciwnym kierunku. W związku z tym całkowicie zamknięty będzie Most Zamkowy.

Pierwsze utrudnienia (niewymagające zamknięcia ulic) mogą wystąpić już od godz. 3 w nocy, kiedy rozpocznie się rozkładanie elementów zabezpieczających. Cała trasa zamknięta będzie zgodnie z powyższym wykazem w godz. od 8.00 do 13.00.

Na poszczególnych odcinkach trasy ruch będzie przywracany stopniowo po przejechaniu radiowozu zamykającego. Utrudnienia powinny zakończyć się do godz. 14 wraz z usunięciem elementów zabezpieczających trasę biegu.

Nad bezpieczeństwem uczestników czuwać będą funkcjonariusze z wydziału ruchu drogowego rzeszowskiej komendy. W kluczowych miejscach policjanci będą kierować ruchem i wskazywać możliwe objazdy.

Poprzedni artykułSzpital covidowy w Rzeszowie kończy działalność
Następny artykułMężczyzna nielegalne posiadał broń. Grozi mu kara do 8 lat