Przez trzy najbliższe sezony zimowe w Rzeszowie będą działać dwa nowe, kryte lodowiska. Większe powstaje już w miejscu starej ślizgawki, przy ul. Wyspiańskiego. Drugie stanie nad zalewem na Wisłoku.

Budowa lodowisk jest efektem porozumienia miasta z prywatną firmą, która będzie prowadzić ślizgawki.

– Umowę zawarliśmy na trzy lata. Miasto użyczy firmie teren, na którym będą działać te lodowiska. Jesteśmy pierwszym miastem w Polsce, w którym nasz partner uruchomi dwie ślizgawki. Będziemy mieć także największą spośród wszystkich, którymi dysponuje – mówi Krystyna Stachowska, wiceprezydent Rzeszowa. 

Lokalizacja lodowisk została wybrana w oparciu o sygnały od mieszkańców miasta.

– Większa z dwóch tafli będzie działać w rejonie ulicy Wyspiańskiego, dokładnie tu, gdzie przed laty prosperowało miejskie lodowisko. Mieszkańcy wielokrotnie apelowali, aby planując w przyszłości budowę lodowiska, postawić na tą, sprawdzoną lokalizację – mówi Jolanta Kaźmierczak, wiceprezydent Rzeszowa.

Lodowisko przy ul. Wyspiańskiego będzie miało taflę o wymiarach 20×60 m. Drugie, które stanie w rejonie zapory, na lewym brzegu zalewu na Wisłoku będzie miało wymiary 20×30 m.

– W obu przypadkach tafle będą zadaszone halą namiotową i oświetlone, dzięki czemu będzie można korzystać z nich bez względu na pogodę. Obok postawimy kontenery, w których znajdą się wypożyczalnie sprzętu, toalety i automaty z ciepłymi napojami oraz przekąskami. Przy lodowisku na ul. Wyspiańskiego to zaplecze będzie odpowiednio większe – tłumaczy Grzegorz Wójtowicz, przedstawiciel inwestora.

Mniejsze lodowisko ruszy 9 grudnia, większe – 16 grudnia. Będą czynne do końca lutego, przez 7 dni w tygodniu. W soboty, niedziele i np. podczas ferii tafle będą czynne w godz. 9-21. W tygodniu od 14 do 21 a przed godz. 14 będą mogły z nich korzystać grupy zorganizowane. Jednorazowy bilet wstępu będzie upoważniał do jazdy bez limitu czasu.