Fot. Adam Lampart/UM Rzeszów

Uruchomiłem w porozumieniu z Komendantem Miejskim Straży Pożarnej jednostki OSP, które pracują na wszystkich osiedlach W pierwszej kolejności strażacy odśnieżają przejścia dla pieszych, przystanki i okolice m.in. przedszkoli i szkół- przekazał w poniedziałek po południu w mediach społecznościowych prezydent Rzeszowa Konrad Fijołek.

Na drogach zużyto do tej pory 400 ton soli, a tylko w nocy z soboty na niedzielę spadło miejscami nawet 50 cm śniegu. Poleciłem, aby w gotowości do pracy pozostawał cały sprzęt służący do odśnieżania. Jednostki, które za to odpowiadają, mają z niego maksymalnie korzystać. Ponieważ tak obfitych opadów śniegu w mieście nie było od lat- dodał.

Wcześniej prezydent przyznał, że:

W związku z rekordowymi, niedzielnymi opadami śniegu w Rzeszowie, na zwołanym dziś sztabie kryzysowym analizujemy sytuację i planujemy dalsze konieczne działania Jedno jest pewne: system odśnieżania ulic okazał się nie w pełni wydolny Wpłynęły na to trzy przyczyny. Wspomniana wielkość opadów, zawiodła również komunikacja z zewnętrzną firmą, która odpowiada za odśnieżanie części ulic Procedury koordynacyjne również należy dostosować do takiej skali kataklizmów.

Poprzedni artykułWypadek w Łubnie. Utrudnienia w ruchu
Następny artykułWyjaśniają przyczyny wypadku w Łubnie