zdjęcie z konefencji prasowej dotyczącej porozumienia między Miastam Rzeszów a Doliną Lotniczą fot. Grzegorz Bukała

Umowa na kwotę 50 tysięcy złotych, zawarta przez Miasto Rzeszów i Stowarzyszenie Grupy Przedsiębiorców Przemysłu Lotniczego „Dolina Lotnicza” dotyczy promocji miasta poprzez działania Doliny Lotniczej. Jest kontynuacją umów nawiązywanych w poprzednich latach.

-Nasza współpraca zaczęła się 15 lat temu, po wniosku jaki złożyłem na forum Rady Miasta, jeszcze wtedy będąc radnym. W marcu 2007 roku miasto Rzeszów przegłosowało poprawkę, która umożliwiła sfinansowanie pierwszego wspólnego pobytu Stowarzyszenia Dolina Lotnicza i miasta Rzeszów na chyba największych światowych targach lotniczych w Paryżu, Paris Air Show 2007 i od tamtej pory zaczęło się 15 bardzo aktywnych, bardzo owocnych lat współpracy z samorządem Rzeszowa, potem samorządem województwa, innych miast a Doliną Lotniczą – powiedział Konrad Fijołek, prezydent Rzeszowa.

Miasto Rzeszów wspiera Dolinę Lotniczą od początku, a Dolina Lotnicza ma już 20 lat. I nie byłoby Doliny Lotniczej gdyby nie tak pięknie rozwijający się Rzeszów. Jak zaczynaliśmy to było 18 członków, dzisiaj jest 180.  Mieliśmy sprzedaży łącznie 250 mln dolarów rocznie, wszystkie te firmy. Dziś 3 miliardy. Było 9 tysięcy  ludzi dziś jest 33 tysiące – mówił Marek Darecki, Prezes Doliny Lotniczej.

źr. UM Rzeszów