Już niebawem długo wyczekiwany czas, pełen rodzinnych spotkań, życzeń i obdarowywania bliskich prezentami. Zwyczaj obdarowywania podarkami bliskich sięga czasów na przełomie III i IV wieku, kiedy to święty Mikołaj biskup Miry, pod osłoną nocy zostawiał najbardziej potrzebującym, chorym i biednym niewielkie podarki.

Zwyczaj rozdawania prezentów znany był już od XIII wieku, na dobre w Polsce pojawił się dopiero sześć wieków później. Przyjmuje się, że tradycja dawania świątecznych prezentów nawiązuje do darów, które Mędrcy ze Wschodu złożyli Jezusowi w Betlejem.

Najbardziej na prezenty wyczekują dzieci. Co więc kupić na prezent pod choinkę dla dziecka?

Pluszak

Maskotka, pluszak to prezent, który uwielbiają dzieci. Dziś niemal każdy sklep z zabawkami posiada bogatą ofertę pluszowych maskotek dla dzieci. Możemy kupić olbrzymiego misia, albo też maskotki pluszowe jako postaci z bajek, zwierzątka. To klasyczna forma prezentu zabawki. Dzieci bawią się pluszowymi maskotkami, traktują jak swoje dzieci, przyjaciół, zasypiają z nimi.

Klocki

Dla najmłodszych możemy kupić miękkie gumowe czy piankowe, a dla starszych takie, z których ułoży różne budowle. W sprzedaży mamy klocki różnych marek, dostosowane do wieku dziecka i jego umiejętności. Warto sprawdzać etykiety, bo klocki dla starszych dzieci posiadają często małe elementy, które u niemowlaków mogą trafić do buzi i zostać połknięte.

Lalka

Młodsze dziewczynki z pewnością ucieszą się lalką dzidziusiem, typu bobas, starsze ucieszy księżniczka, lub piosenkarka czy taka typu Barbie. Mamy na rynku ogromny wybór lalek. Producenci tworzą lalki jako odwzorowanie postaci z bajek i książek, a także gwiazd. Lalki mogą być duże, małe, z materiału albo tworzyw sztucznych. Wszystko zależy od oczekiwań osoby, którą chcemy obdarować oraz zasobności naszego portfela.

Sterowany samochód

To wspaniały prezent, nie tylko dla chłopców. Możemy zakupić mały samochodzik na pilota, który będzie sterowany po podłodze naszego domu, albo duży samochód na akumulator, do którego mogą wsiąść nasze pociechy i wcielić się w rolę kierowcy. Ogromny wybór pozwala na dostosowanie pojazdu do wieku, płci, upodobań dziecka. Dostępne są różne modele z rozmaitym wyposażeniem oraz w zróżnicowanym budżecie, dzięki czemu z łatwością można wybrać prezent dla danego dziecka.

Zabawki dla pasjonatów

Wedle zainteresowań dziecka możemy zakupić mu instrument, mikrofon, zestaw garnków i naczyń do gotowania, czy kuchenkę. Fani majsterkowania ucieszą się z zabawkowego zestawu narzędzi, czy sprzętu typu wiertarka. Wśród zabawek znajdziemy też odkurzacze, pralki, wózki dla lalek bobasów, czy hełmy strażackie i piłki, pozwalające wcielić się podczas zabawy dzieciom w dorosłe role. I tak mogą poprzez zabawę uczyć się gotować, sprzątać, udawać, że są policjantem lub strażakiem i piłkarzem.

Poprzedni artykułSpowiedź przedświąteczna w Rzeszowie. Sprawdź gdzie i kiedy
Następny artykułNie żyje były trener Resovii. Miroslav Čopjak miał 58 lat