Catering dietetyczny w Rzeszowie - jaki najlepszy - TOP5

Catering dietetyczny to coraz popularniejsza forma odżywania. To zasługa tego, że z jednej strony jesteśmy bardziej świadomi tego, jak odpowiednia dieta wpływa na nasze życie i zdrowie, z drugiej zaś dostępność ofert stała się bardziej przystępna dla zwykłych osób, nie jest już wyłącznie przywilejem celebrytów. Obecnie wiele firm oferuje tego typu rozwiązania żywieniowe, dlatego warto poznać charakterystykę, opinie i najlepsze możliwości w okolicy. Poznajmy więc TOP5 najlepszych cateringów dietetycznych w Rzeszowie.

Zanim jednak przejdziemy do rankingu, stworzonego na bazie opinii klientów, które znajdują się w sieci. Przybliżmy nieco temat tego, czym jest catering dietetyczny, jak wygląda w praktyce, na co zwrócić uwagę przy wyborze odpowiedniej dla siebie diety.

Catering dietetyczny- najważniejsze informacje

Catering dietetyczny to specjalna oferta firm świadczących usługi gastronomiczne, w ramach której otrzymuje się zdrowe, odpowiednio zbilansowane i gotowe posiłki z dostawą do domu bądź innego wybranego miejsca. Posiłki przygotowywane są według zasad wybranej diety bądź indywidualnych potrzeb klienta. Zwykle jest to pięć posiłków, które otrzymujemy każdego dnia rano. Są one zapakowane w specjalne pojemniki i wymagają jedynie ewentualnego podgrzania przed spożyciem- w zależności od rodzaju danego dania. W zestawie znajduje się także rozpiska dziennego menu, wraz z informacjami o proponowanej godzinie ich spożycia  oraz formie podania.

Catering dietetyczny jest rozwiązaniem dobrym dla każdego, a w szczególności dla osób, które chcą zacząć przygodę ze zdrowym odżywianiem by zadbać o siebie lub schudnąć, jednak nie wiedzą od czego zacząć i jak się za to zabrać, by nie osiągnąć przeciwnych efektów bądź dla tych, które z różnych przyczyn nie mają czasu, możliwości bądź chęci samodzielnego przygotowywania posiłków według danej diety. Taka forma diety będzie odpowiednia także dla tych, których sposób żywienia w jakichś sposób odbiega od standardu- osób będących alergikami, wegetarianami, weganami, nie tolerującymi nabiału bądź glutenu. Wreszcie jest to rozwiązanie dla tych, którzy zwyczajnie jeśli mają możliwość, to korzystają z innych usług wiedząc, że dzięki temu wiele zyskują, oddając pewne kwestie specjalistom.

Korzystając z cateringów dietetycznych możemy osiągnąć konkretne efekty. By tak się jednak stało, musimy pamiętać o kilku istotnych rzeczach. Przede wszystkim o tym, że dieta, aby była skuteczna, musi być prawidłowo dobrana. Korzystajmy więc z oferty, w której będzie mógł nam w tym pomóc dietetyk, przeliczając nasze zapotrzebowanie energetyczne i względem niego oraz naszych upodobań dobierając dla nas dietę. Po drugie- dieta to nie wszystko, ważny jest tu także ruch, odpoczynek, styl życia. Po trzecie- osiągnięcie wymarzonych efektów jest procesem, który wymaga czasu, nie możemy więc zniechęcać się po miesiącu. Po czwarte- jest to decyzja, której musimy się trzymać, bowiem powrót do starych nawyków może przynieść jeszcze gorsze rezultaty, niż przed rozpoczęciem diety.

Ranking najlepszych cateringów dietetycznych w Rzeszowie

Top 1 – SmartBox Catering Ewa Płonka

To wysokiej jakości catering dietetyczny, dostarczający zdrowe, świeże i pyszne posiłki, przygotowywane w oparciu o wiedzę dietetyków, technologów żywności i doświadczonych kucharzy. Firma oferuje bogatą ofertę diet, takich jak dieta standard, dieta vege, dieta sport, dieta sirt, dieta vege+fish, dieta bez laktozy i glutenu, dieta ketogeniczna. W ramach każdej z nich klient otrzymuje 5 pełnowartościowych posiłków, przygotowywanych w oparciu o różnorodne menu, na bieżąco, ze świeżych i ekologicznych produktów. Przy wyborze diety można tu skorzystać z pomocy dietetyka. Jest to firma, która w najpopularniejszym rankingu firm cateringowych otrzymała najwyższą ocenę i najlepsze komentarze klientów.

Top 2 – SportFoodBox

To cateringi dietetyczne wysokiej jakości, przygotowane pod okiem specjalistów. Można wybierać spośród bogatej oferty diet, takich jak- classic fit, vege fit, dieta sokowa, classic slim, vege slim, dieta sirtfood Adel, dieta sportowa, dieta keto, dieta lox carb, dieta bulionowa. W wyborze odpowiedniej diety można liczyć na pomoc dietetyka. Posiłki są świeże i pełnowartościowe, dostarczane pod wskazany adres. Dania są smaczne i zdrowe.

Top 3 – LightBox

To firma świadcząca usługi cateringowe na terenie całego kraju, w tym także w Rzeszowie. To smaczne i świeże posiłki dostarczane pod wskazany adres. Do wyboru szeroka oferta diet- Slim Flex, Optimum Flex, Sport Flex, Slim, Optimum, Sport, No Fish, Vege, Vege+Fish, Lactose Free. Przy większości diet można dodatkowo wybrać poziom kaloryczności. W zależności od wyboru rodzaju diety, jest to 4 lub 5 posiłków dziennie.

Top 4 – Derlat Dieta Premium

To firma z bogatym doświadczeniem, oferująca zdrowe i smaczne posiłki. Wybór diet nie jest duży- dieta sport, dieta pudełkowa klasyczna, dieta vege, dieta pudełkowa indywidualna, natomiast dania są dopracowane w każdym szczególe. Dania wyglądają bardzo estetycznie. Posiłki przed dowozem są schładzane metodą szokową, po czym trafiają do klienta.

Top 5 – FitLab Catering

FitLab Catering oferuje bardzo szeroki wybór diet- Fit, Wege, Active, Dieta Ketogeniczna, Bezglutenowa i bezlaktozowa, Niski indeks glikemiczny, Sirtfood- dieta Adele, Fit bez ryb, Dieta DASH, Wege z rybami, Wegan, Detoks sokowy, Dieta Office. Przygotowywane posiłki są zdrowe, smaczne i zróżnicowane. Istnieje także możliwość skonsultowania się z dietetykiem.