Biało-czerwone kotyliony

W czwartek w Rzeszowie odbędzie się 9 PKO Bieg Niepodległości – „Rzeszowska Dycha”. Trasa została wytyczona ulicami miasta. Część z nich zostanie zamknięta, co może spowodować czasowe utrudnienia w ruchu. Niewielkie utrudnienia wystąpią również w związku z oficjalnymi obchodami Święta Niepodległości

Bieg Niepodległości rozpocznie się o godz. 11.11. Trasa 10-kilometrowego biegu wytyczona została ulicami miasta. W związku z tym, niektóre z ulic zostaną częściowo lub całkowicie zamknięte dla ruchu. Zakończenie zawodów organizatorzy przewidują na godz. 13:30.

Start biegu usytuowany został na Rynku, na wysokości studni. Dalej trasa przebiegać będzie następująco: ul. Kościuszki, Placem Farnym, ul. Sokoła, ul. Sobieskiego, ul. Grunwaldzką (od Sobieskiego do Piłsudskiego) Al. Piłsudskiego, Al. Cieplińskiego, ul. Zygmuntowską (od ul. Moniuszki do ul. Jagiellońskiej), ul. Jagiellońską (od ul. Zygmuntowskiej do ul. 3-go Maja), ul. 3-go Maja, Al. Lubomirskich, ul. Szopena (od ul. Kilara do pl. Śreniawitów), Pl. Śreniawitów, ul. Hetmańską, Bulwarami nad Wisłokiem (zawodnicy pobiegną w kierunku Lisiej Góry, gdzie zarócą),dalej przez Olszynki, ul. Szopena, Al. Lubomirskich, ul. 3-go Maja, ul. Kościuszki do Rynku, gdzie będzie meta biegu.

Odcinki ulic oraz ulice zaznaczone pogrubieniem będą całkowicie wyłączone z ruchu. Na Aleii Piłsudskiego od skrzyżowania z ul. Grunwaldzką do ronda i na Al. Cieplińskiego od ronda do skrzyżowania z ul Zygmuntowską zawodnicy pobiegną prawą stroną jezdni „pod prąd”. Ruch samochodów odbywał się będzie na przeciwnym pasie.  
Pierwsze utrudnienia w ruchu mogą pojawić się od godz. 5, rozpoczną się prace związane z rozstawianiem elementów zabezpieczających na trasie biegu. Cała trasa zamknięta będzie od godz. 10.00 do godz. 13.30.

Ruch kołowy będzie przywracany stopniowo po przejechaniu radiowozu zamykającego bieg główny. Utrudnienia będą eliminowane wraz z bieżącym usuwaniem barier zabezpieczających.

O godz. 10.00 rozpoczną się oficjalne uroczystości związane z obchodami Święta Niepodległości. Po mszy świętej i uroczystości na Placu Farnym uczestnicy obchodów przejdą ul. Matejki , Grunwaldzka i Sobieskiego na Plac Wolności pod pomnik Józefa Piłsudskiego. W związku z tym w godzinach od 11 do 11.30 zamknięta dla ruchu kołowego będzie ul. Sobieskiego od skrzyżowania z ul. Grunwaldzka do Placu Wolności.

Policjanci apelują do wszystkich uczestników ruchu o zachowanie szczególnej ostrożności.

Poprzedni artykułKontrowersyjna akcja w Rzeszowie. Zielone światło dla migrantów na ratuszu
Następny artykułKoronawirus w Apklan Resovii Rzeszów. Cztery pozytywne testy