Foto: UM Rzeszów

We wtorek przekazano wykonawcy teren pod realizację inwestycji. Na skrzyżowaniu powstanie m.in. sygnalizacja świetlna, częścią tego zadania będzie m.in. także budowa chodników i ciągów pieszo-rowerowych.

Przebudowa skrzyżowania ulic Mieszka I i Lwowskiej rozwiąże problem, który sygnalizowali rzeszowianie. Wskazywali, że ze względu na brak sygnalizacji świetlnej bardzo ciężko skręcić w lewo z ul. Mieszka I w ul. Lwowską. Aby rozwiązać ten problem prezydent Rzeszowa Konrad Fijołek zdecydował o przebudowie skrzyżowania. Zakres prac będzie spory, obejmie nie tylko budowę świateł i zmianę geometrii skrzyżowania. Częścią tego zadania będzie przebudowa ul. Lwowskiej na odcinku o długości 270 m i budowa chodników, ścieżek pieszo-rowerowych, przebudowa zatok autobusowych i kolidujących z inwestycją sieci podziemnych. Z kolei przebudowa ul. Mieszka I obejmie odcinek o długości 120 m. Podbudowa drogi zostanie wzmocniona, powstaną chodnik i ścieżka pieszo-rowerowa.

Przebudowa skrzyżowania zakończy się latem przyszłego roku. Jej koszt to ponad 5,5 mln zł. Inwestycja jest dofinansowana z funduszy Unii Europejskiej.