Stary Cmentarz fot. UM Rzeszów

Od godziny 10 rano do zmroku będzie trwać 1 listopada kwesta, z której dochód zostanie przeznaczony na remont nagrobków na zabytkowym Starym Cmentarzu w Rzeszowie.

Organizatorem zbiórki pieniędzy jest Stowarzyszenie Opieki nad Starym Cmentarzem w Rzeszowie. To już 20. raz, kiedy jego przedstawiciele kwestują na renowację zabytkowych pomników nekropolii przy ul. Targowej. W tym czasie dzięki ich pracy i hojności darczyńców udało się zebrać fundusze i odnowić 84 nagrobki.

W tym roku 35 wolontariuszy będzie zbierać pieniądze do puszek w trzech miejscach. Oprócz Starego Cmentarza przy ul. Targowej, to także dwie największe rzeszowskie nekropolie – Wilkowyja i Pobitno. Dochód z kwesty w całości zostanie przeznaczony na renowację nagrobków – wyłącznie na Starym Cmentarzu.

– Bardzo dziękuję stowarzyszeniu za zaangażowanie i organizację kwesty po raz kolejny. Zachęcam do jej wsparcia, to piękna inicjatywa, która pomaga miastu dbać o to wyjątkowe miejsce, jakim jest bez wątpienia Stary Cmentarz – mówi Konrad Fijołek, prezydent Rzeszowa, który także będzie kwestować.

źr. UM Rzeszów

Poprzedni artykułWięcej nowych alejek i miejsc na pochówek na cmentarzach w Rzeszowie
Następny artykułPrezes lotniska w Jasionce laureatem prestiżowej nagrody