Anna Skiba ze stowarzyszenia Polska 2050 Szymona Hołowni, została nową rzeszowską radną. We wtorek złożyła ślubowanie. W składzie rady zastąpi Konrada Fijołka, nowego prezydenta miasta.

Anna Skiba, liderka rzeszowskich struktur ruchu Szymona Hołowni, przyjęła mandat po Konradzie Fijołku, który zwyciężył w przedterminowych wyborach na prezydenta miasta Rzeszowa. Tuż przed sesją miasta złożyła ślubowanie.

Nową radną przywitał gorąco nowo wybrany prezydent Konrad Fijołek, a także przewodniczący Rady Miasta Rzeszowa Andrzej Dec oraz pozostali radni zarówno z PiS, jak i PO i Rozwoju Rzeszowa.

Anna Skiba to była szefowa Nowoczesnej na Podkarpaciu. W październiku 2018 r. startowała w wyborach samorządowych do Rady Miasta Rzeszowa z list Rozwoju Rzeszowa. Jednak nie osiągnęła wyniku, który by w tamtym momencie zapewniał jej miejsce w radzie. Miesiąc później Skiba zrezygnowała z kierowania Nowoczesną. W 2019 roku dołączyła do partii Roberta Biedronia – Wiosny. Była wtedy podkarpacka „jedynką” w eurowyborach. Niestety także bez efektu.

Na tym jednak nie koniec zmian barw politycznych u tej osoby. Ostatnio Anna Skiba jest powiązana z Polska 2050 Szymona Hołowni. Odpowiada w niej za budowę struktur lokalnych w okręgu wyborczym 23 (rzeszowsko-tarnobrzeski).

Źródło: UM Rzeszów