Siedmioetapowy wyścig rozpocznie się w Lublinie 9 sierpnia, a zakończy 15 sierpnia w Krakowie. Zawodnicy zmierzą się z urozmaiconą i wymagającą trasą, prowadzącą przez regiony o bogatej historii i kulturze oraz mogące poszczycić się zniewalającymi krajobrazami. Trzeciego dnia Tour de Pologne dotrze do Rzeszowa.

Trzeci etap tegorocznego Tour de Pologne rozpocznie się na rynku w Sanoku. 226 kilometrowa trasa wiedzie przez Ustrzyki Dolne, Hotel Arłamów, Łańcut, linię mety kolarze miną w Rzeszowie. Etap wymagający, ale zarazem obfitujący w premie: trzy Premie Lotne LOTTO – w Ustrzykach Dolnych, Kańczudze i Łańcucie, dwie Premie Górskie PZU II kategorii – Hotel Arłamów i Kalwaria Pacławska oraz Premia Górska PZU III kategorii w Gruszowej.

Rzeszów zawsze był miastem, które rozumie siłę promocji przez sport i cieszę się, że będziemy współpracować przy naszym narodowym wyścigu. Zresztą, trasa trzeciego etapu będzie wyjątkowa. Mogę zdradzić, że etap zacznie się w Sanoku, a peleton dojedzie do Rzeszowa przez przepiękne zakątki Bieszczad. W mieście na kolarzy będzie czekała sześciokilometrowa runda – mówi Czesław Lang.

Koszulki i klasyfikacje

Podczas Tour de Pologne zawodnicy będą nosić cztery koszulki dla liderów poszczególnych klasyfikacji:

– Koszulka Carrefour – lidera klasyfikacji generalnej,

– Koszulka LOTOS – lidera klasyfikacji sprinterskiej,

– Koszulka PZU – lidera klasyfikacji górskiej,

– Koszulka LOTTO – lidera klasyfikacji najaktywniejszych

Nagrody specjalne

– Nagroda LOTOS dla najwyżej sklasyfikowanego Polaka,

– Nagroda ENERGA dla zwycięzcy klasyfikacji drużynowej,

– Nagroda #FORBJORG #143 dla najwyżej sklasyfikowanego zawodnika poniżej 23. roku życia

Zespoły

W zmaganiach wezmą udział 22 ekipy, w tym 19 – najwyższego szczebla, World Teams: AG2R Citroën Team, Astana – Premier Tech, Bahrain – Victorious, BORA – hansgrohe, Cofidis, Solutions Crédits, Deceuninck – Quick Step, EF Education – Nippo, Groupama – FDJ, INEOS Grenadiers, Intermarché – Wanty – Gobert Matériaux, Israel Start-Up Nation, Lotto Soudal, Movistar Team, Team BikeExchange, Team DSM, Team Jumbo-Visma , Team Qhubeka NextHash, Trek – Segafredo, UAE-Team Emirates. Dodatkowo udział wezmą dwie ekipy Pro Teams: Alpecin-Fenix i Gazprom-Rusvelo, a także reprezentacja Polski, od dawna mająca swoje poczesne miejsce w wyścigu.