Dynowscy policjanci zatrzymali prawo jazdy kobiecie, która miała spowodować kolizję drogową w Nozdrzcu. Wynik badania trzeźwości 46-latki wykazał w jej organizmie ponad 2 promile alkoholu. Teraz odpowie nie tylko za popełniane wykroczenie ale i przestępstwo, jakim jest kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości.

W piątek po godzinie 21, policjanci z komisariatu w Dynowie otrzymali informację, że na jednej z posesji, stoi zaparkowany volkswagen. Z przekazanych informacji wynikało, że pojazd ten uczestniczył w kolizji drogowej z autem zgłaszającego. Do zdarzenia miało dojść dwie godziny wcześniej, w Nozdrzcu.

Funkcjonariusze sprawdzili volkswagena. Auto posiadało widoczne uszkodzenia i obtarcia blacharsko-lakiernicze. Szybko też ustalili, że pojazdem kierowała 46-letnia mieszkanka powiatu rzeszowskiego. Mundurowi sprawdzili stan jej trzeźwości. Okazało się, że ma w organizmie ponad 2 promile alkoholu. Funkcjonariusze zatrzymali kobiecie prawo jazdy.

46-latka usłyszy zarzut kierowania pojazdem w stanie nietrzeźwości. Poniesie także odpowiedzialność za spowodowanie kolizji.

Grozi jej kara pozbawienia wolności nawet do 2 lat.