Foto: Policja

Padający śnieg powoduje, że na drogach Rzeszowa i powiatu rzeszowskiego panują trudne warunki do jazdy. Wczoraj od rana, policjanci interweniowali na miejscu blisko 40 kolizji. Doszło również do 5 wypadków. Główną przyczyną wszystkich zdarzeń było niedostosowanie prędkości do aktualnie panujących warunków na drodze.

Przed południem, na ul. Rejtana doszło do potrącenia kobiety. 38-letni kierujący mercedesem, na oznakowanym przejściu dla pieszych, potrącił prawidłowo przechodząc przez  jezdnię 19-letnią mieszkankę Rzeszowa.

Po godz. 15, na ul. Kochanowskiego, 20-letni kierujący hondą, mieszkaniec powiatu rzeszowskiego, na łuku drogi stracił panowanie nad kierowanym pojazdem, zjechał na przeciwległy pas i zderzył się ze skodą. Jej kierująca, 46-letnia mieszkanka powiatu rzeszowskiego trafiła do szpitala.

Przed 17, na skrzyżowaniu ul. Odrzykońskiej z ul. Iwonicką 45-letnia kierująca mitsubishi, mieszkanka Rzeszowa, najechała na tył stojacego przed nia citroena.Natępnie citroen, którym kierowała 50-letnia mieszkanka Rzeszowa, uderzył jeszcze we fiata. W tym zdarzeniu ucierpiała jego kierująca, 42-letnia mieszkanka Rzeszowa.

Do podobnego zdarzenia doszło tuż po godz. 19, na ul. Dębickiej. 23-letni kierujący renaultem, nie dostosował prędkości do warunków panujących na drodze i zjechał na przeciwległy pas, gdzie zderzył się z toyotą. W wyniku zderzenia pojazdów, kierująca toyotą, 44-letnia mieszkanka Rzeszowa trafiła do szpitala.

Wieczorem, o godz. 20, na ul. Podgórskiej, 27-letni kierujący toyotą, mieszkaniec Stalowej Woli, nie ustąpił pierwszeństwa i na oznakownym przejsciu dla pieszych potracił kobietę. 31-latka na skutek poniesionych obrażeń została hospitalizowana.

Wszyscy kierujący byli trzeźwi.

Policjanci apelują o rozwagę i rozsądek na drodze.

Poprzedni artykułŚlisko na drogach w Rzeszowie. Kolizja z udziałem karetki
Następny artykułPoszukują sprawcy kradzieży