Policjanci zatrzymali 25-latka podejrzanego o usiłowanie zabójstwa. Podczas wspólnego picia alkoholu, zaatakował i ugodził niebezpiecznym narzędziem 30-letniego mężczyznę, a następnie zbiegł z miejsca zdarzenia. Prokurator przedstawił mu zarzut usiłowania zabójstwa, a sąd zdecydował o jego tymczasowym aresztowaniu.

O zdarzeniu dyżurny rzeszowskiej komendy został zawiadomiony 10 grudnia, po godz. 22. Jak wynikało ze zgłoszenia, w mieszkaniu przy ul. Wrzosowej, miało dojść do zranienia mężczyzny. Skierowani na miejsce policjanci ustalili, że w mieszkaniu, podczas wspólnego picia alkoholu, doszło do sprzeczki pomiędzy dwoma mężczyznami i kobietą. W jej trakcie, jeden z mężczyzn ugodził niebezpiecznym narzędziem męża kobiety, po czym zbiegł. Przybyła na miejsce załoga pogotowia ratunkowego, po udzieleniu pierwszej pomocy, przewiozła rannego 30-lateka do szpitala.

Na miejscu zdarzenia policjanci przeprowadzili oględziny i ustalili jego świadków oraz rozpoczęli poszukiwania zbiegłego napastnika. Podejrzewanego mężczyznę zatrzymali dzień później, około godz. 14 w mieszkaniu członka rodziny.

Zebraniem materiału dowodowego zajęli się funkcjonariusze z komisariatu na Nowym Mieście. Okazało się, że zatrzymany 25-latek był poszukiwany na podstawie nakazu doprowadzenia do zakładu karnego, wydanego przez Sąd Rejonowy w Nisku.

Akta sprawy policjanci przekazali do Prokuratury Rejonowej w Rzeszowie. Na podstawie zgromadzonego materiału, prokurator przedstawił mężczyźnie zarzut usiłowania zabójstwa. Na wniosek prokuratora, Sąd Rejonowy w Rzeszowie aresztował podejrzanego na trzy miesiące.

Za usiłowanie zabójstwa grozi kara na czas nie krótszy niż 8 lat.

Poprzedni artykułNietrzeźwi kierowcy zatrzymani w przedświąteczny weekend
Następny artykułNa co zwrócić uwagę wybierając ubezpieczenie na życie?