Fot. Grzegorz Bukała / UM Rzeszów

Pochodzący z Rzeszowa 12-letni Miłosz Świetlik-Skierski powalczy o możliwość reprezentowania naszego kraju w finale Eurowizji Junior w Paryżu. Podopieczny Centrum sztuki Wokalnej w Rzeszowie najpierw musi wygrać w niedzielę finałowy odcinek „Szansy na Sukces Eurowizji Junior” w TVP2.

Miłosz Świetlik-Skierski to niezwykle utalentowany młody człowiek. Jest uczniem Szkoły Podstawowej nr 21 w Rzeszowie. Śpiewa od 4 roku życia, a od 7 lat uczy się i rozwija swój talent muzyczny w Centrum Sztuki Wokalnej w Rzeszowie. Młody rzeszowianin dostał się do finału, dzięki wygranej w jednym z odcinków „Szansy na Sukces”, gdzie oczarował jury wykonaniem „Meluzyny”.

Teraz w finale Miłosz powalczy z Marysią Stacherą oraz Sarą Egwu-James. Zwycięzcę wyłonią widzownie programu w głosowaniu SMS. Młody wokalista zaśpiewa dwie piosenki. Jedna będzie autorska, specjalnie napisana dla Miłosza z okazji występu w finale. Gdyby Miłoszowi udało się wygrać niedzielny program, to rzeszowianin będzie reprezentować Polskę w finale głównym Eurowizji Junior, w grudniu w Paryżu. Jak podkreśliła dyrektor CSW Anna Czenczek nie byłby to pierwszy jej podopieczny w międzynarodowym finale tego konkursu piosenki. – Udało nam się w 2018 roku wygrać polski finał Eurowizji Junior, gdzie Centrum Sztuki Wokalnej reprezentowała Alicja Rega i pojechać na finał główny do Gruzji. W tym roku również liczymy na głosy dla Miłosza – powiedziała Anna Czenczek.

Wsparcie dla Miłosza przekazali prezydent Rzeszowa Konrad Fijołek oraz wiceprezydent Krystyna Stachowska. – Miłosz ma ogromne szanse na reprezentowanie Polski w finale Eurowizji w Paryżu, dlatego zwracamy się do mieszkańców Rzeszowa, Podkarpacia o oglądanie występu Miłosza i nie żałowanie palców przy wysyłaniu SMS-ów wspierających go w niedzielę – powiedział prezydent Fijołek.

Finał Szansy na Sukces Eurowizja Junior 2021 będzie można obejrzeć na żywo na antenie TVP 2 od godziny 15.15.

Źródło: UM Rzeszów